M.A.D. ENGINEERS Sp. z o.o

M.A.D. Engineers spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie. Firma specjalizuje się w wykonywaniu projektów budowlanych, wykonawczych i warsztatowych w zakresie konstrukcji. W swojej ofercie posiada również takie usługi jak: przedmiarowanie, kosztorysowanie, inwentaryzacje, wirtualne spacery. Wszystkie usługi opierają się na modelach 3D w pełni kompatybilnych z technologią BIM.

www.mad-engineers.pl

MAD Engineers

URBAN PROJECT Sp. z o.o.

Specjalizujemy sie w technologii zmieniajacego sie swiata – w BIM. Jako przedsiebiorstwo, jestesmy pewni, ze nowoczesne projektowanie to prawdziwa rewolucja. Metodologia BIM oraz algorytmy generatywne pozwalaja nam na optymalizacje procesu inwestycyjnego, tworzenie architektury wrazliwej na srodowisko o niesamowitym stopniu zlozonosci formy i struktury, gdzie zespól specjalistów czuwa nad efektywnym przetwarzaniem multidyscyplinarnych danych o budynku.
Nasze atelier specjalizuje sie w tworzeniu projektów architektonicznym, energooszczednych budynków mieszkalnych, uslugowych i przemyslowych, kompleksowej obsludze administracyjnej inwestycji budowlanych oraz organizacja konferencji i szkolen branzowych.
Kazdego dnia odkrywamy piekne, twórcze i racjonalne rozwiazania, stale dazac do perfekcji bez wzgledu na wielkosc i zlozonosc inwestycji. Oferujemy pomoc i doradztwo na wszelkich etapach procesu inwestycyjnego. Zapewniamy pelna koordynacje projektów, dzieki czemu nasze dzialania sa sprawne i skuteczne.

www.urbanproject.pl

urbanproject architecture logotyp (1)

Pracownia Projektowa Inżynierii Cieplnej

Firma specjalizuje się w projektowaniu systemów wentylacji oraz instalacji grzewczych z wykorzystaniem proekologicznych źródeł ciepła i precyzyjnych technik sterowania pracą urządzeń w budynkach niskoenergetycznych. Za pomocą oprogramowania do projektowania instalacji w technologii BIM powstaje model instalacji będący imitacją rzeczywistego obiektu.
Pracownia popiera ideę budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

www.pracownia-ic.pl

logotyp_PP

Archicadownia

W Archicadowni łączymy pasję dla dobrej architektury z wiarą, że dobre oprogramowanie ułatwia pracę i oszczędza czas architektów, pozwalając im realizować projekty lepiej i szybciej. Dlatego od 2006 roku zajmujemy się dystrybucją programu ArchiCAD firmy Graphisoft i innych innowacyjnych narzędzi dla projektantów.

Oferujemy klientom nie tylko niezawodne narzędzia pracy, ale również dogłębną wiedzę na ich temat. Dzięki naszemu doświadczeniu ułatwiamy architektom wykonanie kroku w przyszłość i bez zmniejszenia wydajności pracy rozpoczęcie  nowego, lepszego etapu z technologią BIM.

www.archicadownia.pl

 archicadownia

MULTIPROJEKTSTUDIO

Multiprojekt Studio to pracowania projektowa, która za cel pierwszorzędny stawia sobie realizowanie wartości charakteryzujących właściwie rozumianą służbę i funkcjonowanie w oparciu o wartości takie jak: wiedza, rzetelność, uczciwość, prawdomówność, wytrwałość i lojalność co stanowi podstawę do budowania porozumienia i relacji na linii klient – architekt.

Oferowane przez nasze Biuro symulacje i analizy jakości energetycznej budynku należą do coraz bardziej poszukiwanych przez Inwestorów usług. Ułatwiają one podejmowanie decyzji w zakresie zachowanie optymalnego balansu pomiędzy kosztami inwestycji i późniejszymi kosztami eksploatacji.

www.multiprojektstudio.pl

 archicadownia

BIM Point Sp. z o.o.

Wykonujemy usługi inwentaryzacji obiektów budowlanych, tworząc inteligentne modele architektoniczne BIM na podstawie pomiarów wykonywanych na placu budowy. Wynik naszej pracy to model informacyjny budowli mogący być bezpośrednio wykorzystany do projektowania na dowolnej platformie BIM.

 • Pomiar i jednoczesne modelowanie modelu BIM
 • Kompletne i spójna dokumentacja budynku
 • Duża dokładność pomiaru
 • Łatwy pomiar skomplikowanych struktur
 • Modelowanie terenu, wyznaczenia pojedynczych elementów obiektu

www.bimpoint.pl

 bimpoint
 

hussARCHITEKCI

Pracownia architektoniczna oferująca szeroko rozumiane usługi projektowania architektonicznego. W szczególności projekty budowlane, wykonawcze, analizy programowe, inwestycyjne, koncepcje. Zapraszamy do dyskusji, wymiany wrażeń, rozwiązywania problemów dotyczących planowania i realizowania inwestycji. Nasza oferta dotyczy każdego etapu inwestycji, obiektów nowo projektowanych, a także przebudowy czy adaptacji obiektów istniejących.

www.huss.pl

 logotyp huss

AGARDO

Przenosimy dokumentację projektową na nowy poziom, ostatecznie zrywając z myśleniem dwuwymiarowym, przerzucaniem stert arkuszy rysunkowych i wyszukiwaniem informacji wśród nakładających się linii i metryczek. Budynki to formy przestrzenne. Tak należy je postrzegać już na etapie koncepcyjnym i tak je projektować, w przestrzenni, od samego początku operując elementami bryłowymi, takimi jak ściany, stropy, słupy, belki, fundamenty, nie zaś mozolnie składając projektowany obiekt z linii, figur geometrycznych, kreskowań itp. Myślimy trójwymiarowo, pracujemy w trójwymiarze i udostępniamy naszym klientom wynikowy model 3D. Model ten jest źródłem informacji o całym budynku, jak o poszczególnych, nawet najdrobniejszych jego elementach. Chociaż jest atrakcyjny wizualnie, w myśl filozofii BIM, którą stosujemy w praktyce, stanowić ma uniwersalną platformę, z której z powodzeniem skorzystać mogą chociażby projektanci branżowi, by dopasować przebieg instalacji do konstrukcji budynku. W każdej chwili z takiego modelu, który niezwykle łatwo poddaje się modyfikacjom i aktualizacjom, możemy wygenerować kompletną dokumentację rysunkową oraz niezbędne raporty i zestawienia. Innowacyjność naszego podejścia polega na intuicyjności, jaka cechuje zarówno naszą pracę, jak i jej rezultat – model BIM.

www.agardo.pl

 agardo logo

SANBUD

Biuro Projektowe SANBUD zajmuje się kompleksowym opracowaniem dokumentacji projektowej w zakresie instalacji HVAC oraz instalacji sanitarnych. Projekty instalacji sanitarnych wykonujemy w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, a także dla obiektów.
• handlowych
• usługowych i biurowych
• użyteczności publicznej
• hotelowych
• przemysłowych
Wyżej wymienione projekty wykonujemy zarówno dla nowych inwestycji, jak i dla rozbudowy, nadbudowy, modernizacji, termomodernizacji oraz adaptacji istniejących obiektów.
.

www.bpsanbud.pl

LOGO sanbud

SSC Architekci

Biuro SSC ARCHITEKCI sp. z o.o. [dawniej Szumielewicz, Sobczyk, Ciechan Architekci sp.p.] świadczy usługi projektowe od 2003 roku. Skupia projektantów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Biuro ma na koncie szereg zrealizowanych obiektów oraz wiele nagród w konkursach architektonicznych. Naszymi partnerami są organizacje zajmujące się zielonym budownictwem, takie jak: Polish Green Building Council, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, Małopolska Agencja Energii i Środowiska, Sp. z o.o. Współpracujemy z doświadczonymi inżynierami i konsultantami wszystkich specjalności związanych z procesem inwestycyjnym.

www.sscarchitekci.pl

sscarchitekci

Multimedia Communication Sp. z o.o.

Multimedia Communication Sp. z o.o. od 2001 roku tworzy oprogramowanie komputerowe przeznaczone dla wspierania komunikacji pomiędzy producentami materiałów budowlanych a projektantami, wykonawcami i klientami indywidualnymi. Nasze oprogramowanie pomaga w dokonywaniu prawidłowego wyboru rozwiązań budowlanych z uwagi na takie aspekty, jak jakość energetyczna budynku, wpływ budynku na środowisko naturalne, zagadnienia cieplno-wilgotnościowe, aspekty wizualne itd. Tematyka BIM jest dla nas szczególnie istotna ze względu na potrzebę prawidłowego przepływu informacji od producentów do projektantów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie wspierające proces BIM. W ramach naszej aktywności w BIMklastrze chcemy zajmować się właśnie tematyką prawidłowej wymiany informacji w ramach procesu BIM.

www.hybrid.pl/

logo

BIM Service

Firma BIM Service od 2014 roku prężnie rozwija się i wzbogaca swoją wiedzę i doświadczenie związane z technologią BIM. Specjalizujemy się w wykonywaniu dokumentacji wykonawczych konstrukcji żelbetowych i sprężonych opartych o technologię BIM. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy SOFiSTiK w zakresie dystrybucji oprogramowania klasy BIM. Zajmujemy się również promocją nowych technologii wśród studentów, aktywnie współpracujemy z Biurem Karier Politechniki Krakowskiej oraz kołami naukowymi organizując spotkania oraz warsztaty.
BIM Service świadczy również usługi związane z kompleksową obsługą firm deweloperskich, począwszy od wizualizacji przez plany mieszkań 3D, wirtualne spacery i analizy nasłonecznienia kończąc na filmach reklamowych z wykorzystaniem wysokiej jakości drona. Wszystkie te elementy łączymy w jedną całość tworząc katalogi i strony internetowe o inwestycji.

www.bimservice.pl

logo_BIMService

Recosolar

Firma Recosolar zajmuje się kompleksowo projektowaniem i realizacją systemów fotowoltaicznych. W zakres projektowania wchodzą :

 • Analizy solarne, zwrot z inwestycji ROI
 • Audyty i doradztwo energetyczne,
 • Wykonywanie certyfikatów energetycznych,
 • Ekspertyzy w oparciu o badania termowizyjne,
 • Skanowanie budynków 3D,
 • Projekty elektryczne budynków,
 • Automatyka budynkowa

Realizujemy przede wszystkim projekty dla fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem BIPV. Polega to na zastąpieniu tradycyjnych materiałów tj. szkła, okładzin elewacyjnych przez szyby fotowoltaiczne.

www.reconal.pl/

Recosolar logo

MIKADA

Mikada to pracownia nastawiona na długoterminową współpracę z klientami poszukującymi nowatorskich rozwiązań w zakresie tworzenia wirtualnego modelu budynku. Doświadczenie nabieramy na rynku Europy zachodniej współpracując z inwestorami, architektami, deweloperami i wykonawcami. Przygotowujemy modele BIM wykorzystując aplikację Autodesk Revit, na zaawansowanym poziomie (Revit Architecture Certified Professional).
www.mikada.pl/

___Mikada_L_PL_msg

Bimplan

Zaczynasz z BIM?
Od 10 lat Bimplan przyjmuje role niezależnego dostawcę usług BIM w sektorze AEC (architecture, engineering, construction).
W szerokim zakresie i dla wielu projektów, Bimplan pomaga zespołom projektowym, wykonawcom i właścicielom budynków, współpracować w sposób jeszcze bardziej wydajny, przy użyciu technologii BIM.
Bimplan jest też jednym z twórców Standardów Revit: http://www.revitstandards.org/
Bimplan świadczy następujące usługi:

 • Modelowanie Revit®
 • Wsparcie, szkolenia Revit®
 • Tworzenie fotorealistycznych wizualizacji
 • Koordynacja BIM
 • Zarządzanie BIM

Bimplan ma biura w Belgii i Polsce (Poznań).
www.bimplan.pl

BIMplan_vertikaal_baseline_pools_Q

Inframod Consultants Ltd

Inframod Consultants jest firmą działającą w sektorze budownictwa infrastrukturalnego, świadczącą usługi z zakresu inżynierii cywilnej przy użyciu technologii BIM.
W realizowanych przez nas projektach wykorzystujemy technologię 3D oraz wielowymiarowe projektowanie BIM jak 4D i 5D dedykowane inżynierii lądowej. W obrębie naszej działalności zajmujemy się również kompleksowym doradztwem w zakresie planowania i realizacji projektów z sektora drogownictwa, infrastruktury, sieci, energetyki wiatrowej oraz branży sportów motorowych z wykorzystaniem technologii Virtual Design and Construction (VDC), czyli wirtualnego procesu budowy.
www.inframod.com

Inframod Consultants Ltd_400_200

ProRoads

Firma ProRoads istnieje od 2006 roku oferując usługi w projektowaniu i koordynacji międzybranżowej dla układów komunikacji drogowej.
Niezależnie od wielkości powierzonej pracy, realizujemy ją sumiennie, umożliwiając Klientowi bieżący dostęp do danych projektowych on-line. Projekty wykonujemy z pasją i pełnym zaangażowaniem, również jako wielobranżowe modele 3D.
Wierzymy, że kompleksowy model 3D jako forma projektu koordynacyjnego i realizacyjnego w inwestycjach liniowych to nowa i nie tak znowu odległa, nie wirtualna rzeczywistość.
www.proroads.pl

logo ProRoads

mmbp projekty i realizacje

Firma mmbp projekty i realizacje powstała 2008r z myślą tworzenia architektury i urbanistyki oraz funkcjonalnych wnętrz. Założyłem, że punktem wyjścia do dobrego projektu jest zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta oraz przełożenie ich na ponadczasowy, przemyślany i dopracowany efekt. Przy użyciu technologii BIM tworzymy inwentaryzację obiektów budowlanych, generując parametryczny model 3D dla projektów urbanistyki, architektury i wnętrz. Z jednoosobowej firmy powstała grupa osób, która wspólnie łączy swoje doświadczenia. Tymi osobami są architekci, architekci wnętrz, artyści, inżynierowie i wykonawcy. Na każdym etapie projektu i realizacji patrzą ze swojej perspektywy co daje nam niepowtarzalne efekty i rozwiązania. Dzięki różnorodnym branżom skupionym w jednej grupie możemy przekazać to, czego naprawdę potrzebuje klient – budynek, dom, mieszkanie oraz ogród – dobrze zaprojektowane i precyzyjnie wykonane, z dbałością o najmniejszy szczegół. Osobiście jestem zaangażowany na każdym etapie – od aranżacji po finalny efekt „pod klucz”, dlatego z pełną odpowiedzialnością gwarantuje najlepszą jakość jej wykonania.
www.mmbp.pl

logotyp_mmbp

ELECTRIC-CONTROL

Firma Electric-Control to branżowe biuro projektowe działające od 2008r. Współpracujemy z kilkudziesięcioma biurami architektonicznymi z terenu całej Polski. W zakres naszej działalności wchodzi opracowywanie dokumentacji projektowych instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych, a także instalacji niskoprądowych (LAN, TEL, SAP, DSO, KD, SSWiN, CCTV, BMS).
Oferujemy również usługi z zakresu audytów energetycznych, kosztorysowania i nadzorów. Posiadamy certyfikaty autoryzacyjne z zakresu projektowania i integracji systemu BMS (Delta Controls) oraz KNX (BES Ingenium). Specjalizujemy się w technikach projektowych opartych o technologię BIM (Building Information Modeling).
www.electric-control.pl

electric

ARGAS PROJEKT

Projektowe Usługi Komputerowe „ARGAS” założone przez inż. Roberta Argasińskiego świadczą usługi na rynku od 2005 roku. Zajmujemy się kompleksową obsługą architektoniczno-budowlaną, wraz z rozbudowaną infrastrukturą. Idziemy z duchem czasu i badamy rynek architektoniczno-budowlany pod względem najnowszych rozwiązań, które upraszczają procesy projektowe, budowlane i inwestycyjne.
Ufamy nowym technologiom. Skanowanie 3D upraszcza nam prace pomiarowe, jednocześnie wprowadza precyzję, o której nie można mówić przy pomiarach analogowych. Tyczy się to każdego typu architektury od nowoczesnej po zabytkową. Dzięki pomiarom 3D jesteśmy w stanie modelować jeszcze łatwiej i z większa precyzją. Każdy projekt rządzi się swoimi prawami. W naszym wypadku, nie jest to tylko zbiór linii i kształtów. Staramy się aktywnie wykorzystywać skaning laserowy, oraz technologię BIM, co oznacza, że dbamy o projekt od pierwszego szkicu koncepcyjnego, przez prace komputerowe, po nadzór budowlany.
www.argasprojekt.pl

logo_m

REMMAX ENGINEERING Spółka z o.o.

– Parametryczne modelowanie 3D konstrukcji budowlanych, instalacji budynków.
– Wdrażanie technologii BIM do procesu projektowego.
– Wykonywanie projektów zgodnie z technologią «BIM», poprzez tworzenie informacyjnego parametrycznego wielobranżowego modelu 3D całego budynku.
– Jednoczesna współpraca w jednym pliku grupy specjalistów z wykorzystaniem narzędzia do zdalnej pracy „Revit Server” w oparciu o oprogramowanie Autodesk Revit Architecture, Revit Structures, Revit Mep.
– Zintegrowanie istniejących 2D projektów branży architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej z wielobranżowym parametrycznym modelem 3D całego budynku. zgodnie z technologią «BIM». Wszystkie branże są w jednym pliku.
– Tworzenie zgodnie z technologią BIM wielobranżowego, parametrycznego modelu 3D w oparciu o istniejące decyzji projektowe, w postaci 2D projekty, schematy, szkice architektoniczne, konstrukcyjne i opracowania inżynierskie;
– Modelowanie konstrukcji budowlanych, systemów instalacji wewnętrznych w formacie 3D z zapewnieniem skoordynowania wszystkich rozwiązań branżowych, wzajemne uzgodnienie, rygorystyczne rozmieszczenie wszystkich instalacji w trójwymiarem przestrzeni obiektu, oraz zabezpieczone przed wzajemnym przenikaniem i nakładaniem się, przez wykonywanie zbiorczego planu wszystkich instalacji wewnętrznych w modelu 3D.
– Bazując na modelach w formacie 3D wykonywanie rysunków wykonawczych konstrukcji budowlanych (konstrukcje żelbetowe, konstrukcje metalowe);
– Bazując na modelach w formacie 3D wykonywanie rysunków wykonawczych, rysunków technicznych wszystkich inżynieryjnych systemów budynków;
– Wykonanie projektów od zera zgodnie z technologią „BIM”, poprzez informacyjną, parametryczną metodę modelowania w formacie 3D. Obliczanie oraz projektowanie konstrukcji budowlanych, opracowywanie dokumentacji konstruktorskiej (konstrukcje żelbetowe, konstrukcje metalowe).
www.remmax.com.ua

remmax

BZ-02 PRACOWNIA PROJEKTOWA

www.bz-02.com

 Sygnet_logotyp

BIMobject Poland sp. z o.o.

BIMobject Poland sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach zajmuje się sprzedażą usług programistycznych dla branży AEC (Architecture-Engineering-Construction) oraz pracami badawczo-rozwojowymi w zakresie technologii BIM. BIMobject Poland oferuje unikalne rozwiązania zapewniające tworzenie, publikację, hosting oraz aktualizację cyfrowych replik rzeczywistych produktów – obiektów BIM.
BIMobject Poland to niezależna spółka zrzeszająca ekspertów dziedziny BIM, będąca przedstawicielem szwedzkiej spółki – BIMobject® Corporation. BIMobject® Corporation jest marką uznaną przez inwestorów nagrodą Global Red Herring 100, to spółka publiczna notowana na giełdzie NASDAQ OMX, zajmującą się największym i najszybciej rozwijającym się cyfrowym systemem zarządzania obiektami BIM w Europie, skupiająca firmy i partnerów z całego świata.
Portal BIMobject.com stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy producentami, a zarejestrowanymi użytkownikami. Ponad 140 000 profesjonalistów, w tym: architektów, konstruktorów, dekoratorów wnętrz i inwestorów posiada dostęp do bazy parametrycznych obiektów BIM reprezentujących rzeczywiste produkty naszych klientów.
Dzięki dostarczanym przez nas bezpłatnym rozszerzeniom do oprogramowania ArchiCAD, Revit czy SketchUp obiekty BIM dostępne na portalu www.bimobject.com można w prosty i intuicyjny sposób bezpośrednio umieścić w opracowywanym przez użytkownika projekcie.
www.bimobject.com

BIMobject_R_logotyp2_CMYK

AMIGEO Migut Garstecki Sp. J.

AMIGEO Migut Garstecki Sp. J. z siedziba w Krakowie. Jesteśmy firmą geodezyjną w szerokim tego słowa znaczeniu.
Wykonujemy wszystkiego rodzaju pomiary i opracowanie geodezyjne. Opracowujemy wszelkiego rodzaju mapy 2D i 3D, podziały i scalenia, geodezyjną obsługę inwestycji, GIS oraz rzeczoznawstwa majątkowego.
W zakresie geoinformatyki i teledetekcji wykonujemy pomiary i opracowania z zakresu skaningu naziemnego i lotniczego a także opracowań ortofotomapy.
Bazujemy na grupie wykfalifikowanych specjalistów łączących doświadczenie i innowacyjne rozwiązania z zakresu, geodezji, geoinformatyki, teledetekcji, GIS oraz BIM dla istniejących obiektów budowlanych.
Dysponujemy bardzo dużym doświadczeniem przy opracowaniach z zakresu opracowań geodezyjnych dla branży energetycznej.

www.amigeo.pl

Logo_AMIGEO_kwadrat

EJG BUŁAT Sp. z o.o. Sp.K

Jesteśmy firmą projektową zajmującą się sporządzaniem kompletnej dokumentacji technicznej w branży konstrukcje budowlane.
Wykonujemy opracowania projektowe we wszystkich stadiach: koncepcje, projekty budowlane i wykonawcze oraz optymalizacje konstrukcji. Podejmiemy się wykonania każdego zadania inżynierskiego, niezależnie od jego skomplikowania.
Mamy doświadczenie w realizacji wielu zadań projektowych w tym wykonywanych w kooperacji z zagranicznymi biurami projektowymi.
Dla firm wykonawczych czy Inwestorów, którzy zamierzają rozpocząć realizację inwestycji i dysponują już gotowym projektem wykonamy optymalizację konstrukcji stalowych i żelbetowych.
W projektowaniu wykorzystujemy innowacyjną technologię parametrycznego modelowania informacji o budynku BIM, w oparciu o oprogramowanie Revit, Advance Steel, Robot a także wiele innych w tym specjalnie opracowane w naszym biurze projektowym.

www.ejgbulat.pl

 EJGBULAT_Logo (1)

Biuro Projektowe Renata Jurkowska

www

Piotr Dobrowolski Architekt

www

ProGea 4D sp. z o.o.

ProGea 4D sp. z o.o. działa na rynku formalnie od kwietnia 2016r. lecz w kwestiach merytorycznych oraz posiadanego doświadczenia jest w prostej linii kontynuacją działalności ProGea Consulting. Od roku 1991 firma systematycznie rozwija się w dziedzinie geoinformacji, zatrudniając obecnie ok. 30 specjalistów z różnych branż: geodetów, fotogrametrów, geografów, leśników oraz biologów. Wszechstronnie wykształcona kadra pozawala na sprostanie nawet najtrudniejszym zadaniom stawianym przez wymagających klientów zarówno krajowych jak i zagranicznych (z Niemiec, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Austrii, Włoch czy Argentyny).
Specjalizujemy się w:
– pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych ze skanowania laserowego: lotniczego – ALS (w tym drony), mobilnego – MLS i naziemnego – TLS,
– rysunkach 2D i 3D na podstawie chmur punktów,
– modelowaniu budynków, infrastruktury liniowej (drogi, tunele, koleje), miast 3D,
– tworzeniu ortofotomap (helikoptery, drony) oraz ortofotoplanów (np. elewacji),
– klasyfikacji obiektowej (OBIA) na podstawie zdjęć satelitarnych,
– integracji danych – chmury punktów (ALS, MLS i TLS), dane wektorowe i obrazowe.
Wiedza i doświadczenie ekspertów pracujących w ProGea 4D pozwala również na udział w wielu projektach naukowo – badawczych, m.in. MONIT-AIR dla UM Kraków, SaLMaR dla NCBiR czy AgroEye dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.
ProGea 4D jest również dystrybutorem danych teledetekcyjnych, a także oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR (chmury punktów) oraz geoinformacyjnego m.in. system do zarządzania i monitorowania urządzonych terenów zieleni R3TREES.

www.progea.pl

 pg4d (1)

ENERGOPROJEKT-KRAKÓW SA

Stanowi w pełni niezależny, kompetentny i poszukujący innowacji zespół, będący partnerem Klienta w realizacji zadań z zakresu przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Biuro studiów i projektów elektroenergetycznych posiada wieloletnią tradycję i obszerne doświadczenie w branży budownictwa elektroenergetycznego.
Oferta biura obejmuje opracowanie koncepcji, studiów wykonalności, analiz i kompletnych dokumentacji projektowych jak i formalno prawnych niezbędnych dla potrzeb inwestycji w zakresie linii i stacji elektroenergetycznych wysokich i najwyższych napięć. Proponujemy także rozwiązania dotyczące zakresu telekomunikacji stacyjnej i analiz systemowych.
Dorobkiem Energoprojektu-Kraków SA są projekty większości linii 400kV i 220kV oraz stacji elektroenergetycznych 400/220/110 kV wybudowanych w Polsce.
Największym kapitałem naszej firmy jest ponad 100 osobowa grupa projektantów z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami, którzy zapewniają usługi najwyższej jakości podczas realizacji projektów w kraju jak i zagranicą.

www.energo.krakow.pl

 2016_05 logo pol z adresem (1)

WSC

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. jest przedstawicielem firmy GRAPHISOFT i wyłącznym dystrybutorem programu ARCHICAD w Polsce. GRAPHISOFT jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do Modelowania Informacji o Budynku (BIM). ARCHICAD jest wszechstronnym programem przeznaczonym dla architektów i inżynierów związanych z budownictwem. Podstawą jego koncepcji jest zintegrowane informacji o projektowanym budynku w zbiór danych będący wirtualnym modelem BIM.
Firma WSC jest jednym z liderów we wdrażaniu idei modelowania informacji o budynku na polskim rynku.

www.wsc.pl

 

BIMstudio

BIMstudio jest biurem konstrukcyjnym, wykonującym projekty budowlane, wykonawcze oraz warsztatowe w sektorze budownictwa kubaturowego, przemysłowego oraz mieszkaniowego. Specjalizujemy się w konstrukcjach stalowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu dokumentacji warsztatowej dla klientów z USA. Wszystkie dokumentacje opracowujemy przy użyciu technologii BIM. Uczestniczyliśmy w międzynarodowych projektach wielobranżowych z koordynacją BIM. W naszym biurze tworzymy również własne aplikacje i narzędzia wspomagające prace projektowe na potrzeby własne oraz klientów. Prowadzimy również stronę https://www.facebook.com/TeklaOpenAPI/ gdzie można zgłębić wiedzę na temat możliwości optymalizacji pracy w programie Tekla Structures przy użyciu Open API.

www.bimstudio.com.pl

 

TB Poland

Firma TB Poland wykonuje wielobranżowe projekty instalacji technicznych dla budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Wykonujemy projekty instalacyjne od koncepcji – po rysunki wykonawcze i warsztatowe. Specjalizujemy się w wykonywaniu projektów na rynek norweski.
Dysponujemy 12 – osobowym zespołem doświadczonych projektantów. Wysokie wymagania rynku skandynawskiego narzucają ramy, w których poruszamy się w codziennej pracy inżynierskiej.
Do głównych wymagań należy realizacja projektów w BIM – w pełnej koordynacji międzybranżowej za pomocą modeli 3D (na bazie oprogramowania Autodesk Revit&AutoCAD, MagiCAD oraz formatu IFC).
Posiadana przez nas wiedza i zdobyte doświadczenie pozwalają nam na realizować różnego typu zlecenia.
Projektujemy:
– Instalacje HVAC
– Instalacje Sanitarne
– Instalacje Elektryczne
– Instalacje ochrony ppoż
Wykonujemy analizy:
– energetyczne na podstawie modelu budynku
– akustyczne – instalacji i pomieszczeń
– wykonujemy usługi sprawdzania projektów instalacyjnych pod kątem kompletności, zgodności z założeniami technicznymi oraz wymaganiami formalnymi
Podejmujemy współpracę z biurami architektonicznymi lub firmami wykonawczymi. Wykonujemy także projekty na bezpośrednie zlecenie inwestorów.

www.tbpoland.pl

 

BIM VENTOR

BIMventor to krakowska firma, która oferuje kompleksowe wsparcie w procesach BIM. Dbamy o to, aby zalety nowej technologii w końcu wychodziły poza mury biur projektowych. Działalność firmy to między innymi:
• Obsługa inwestorów – wdrażamy standardy i monitorujemy prace projektantów przez cały okres trwania inwestycji. Uczymy inwestora jak korzystać z wszystkich dobrodziejstw BIMu;
• Tworzenie modeli BIM – przeważnie dla generalnych wykonawców. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać kompletny, wielobranżowy model na podstawie płaskiej dokumentacji. Generujemy dokładne, cyfrowe przedmiary materiałów i pomagamy wykorzystać BIM na budowie;
• Wsparcie Revit/BIM dla biur projektowych – posiadamy bardzo duże praktyczne doświadczenie w zakresie obsługi Revita. Opracowaliśmy metody i szablony, które znacznie przyspieszają pracę i podnoszą jakość modelu. Nasze standardy pozwalają na bezkolizyjną współpracę wszystkich branż na jednym modelu centralnym (BIM level 3). Zachowujemy tym samym stuprocentową koordynację i unikamy powielania pracy;
• Projektowanie konstrukcji – wspólnie z krakowskim biurem GSBK dostarczamy wysokiej jakości projekty konstrukcji w pełnym BIM’ie. Potrafimy efektywnie współdzielić z architektami jeden model centralny. Dzięki pracy w środowisku BIM zapewniamy bardzo wysoki poziom optymalizacji konstrukcji;
Jesteśmy pasjonatami nowoczesnych technologii. Wciąż poszukujemy lepszych i bardziej efektywnych rozwiązań. Wprowadzamy proces inwestycyjny na nowy, wyższy poziom.

www.bimventor.pl

 

SITECH Poland

SITECH Poland jest oficjalnym dystrybutorem marki Trimble w zakresie technologii budowlanych.
Trimble zapewnia narzędzia i wsparcie niezbędne do integracji danych planowania, projektowania, pozycjonowania, sterowania maszynami i zarządzania aktywami na każdym etapie budowy, co przekłada się na większą wydajność i wyższe zyski.
W swojej ofercie posiada:
• systemy sterowania maszynami
• systemy pozycjonowania
• systemy do kształtowania nawierzchni asfaltowych
• kompleksowe rozwiązania do zarządzania terenem budowy
• systemy monitorowania

www.sitech-poland.pl

 

Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o.

Miastoprojekt Wrocław specjalizuje się w projektowaniu, nadzorze i zarządzaniu inwestycjami budowlanymi. Firma funkcjonuje od ponad 60 lat i jest dziś jedną z najnowocześniejszych w Polsce w dziedzinie project management. BIM to kolejny przełom w rozwoju Miastoprojektu. Dzięki stosowaniu BIM, nasze usługi są jeszcze wyższej jakości i jeszcze bardziej efektywne. Nasi projektanci, project managerowie, inżynierowie, kontrolerzy kosztów to wysokiej klasy specjaliści o najwyższych standardach zawodowych i etycznych.

www.miastoprojektwroclaw.pl

 

GIAP Sp. z o.o.

Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP) to spółka geoinformatyczna zajmująca się produkcją oprogramowania GIS. Głównym produktem jest Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP) wspierająca realizację zadań administracji samorządowej. Oprócz tego GIAP prowadzi szkolenia w zakresie analiz przestrzennych, fotogrametrii i teledetekcji.
GIAP oferuje również mobilny skaning laserowy w technologii NavVis. Produktem finalnym skaningu jest aplikacja webowa IndoorViewer umożliwiająca m.in. wykonywanie pomiarów, nawigację wewnątrz budynków oraz wirtualny spacer. Dodatkowo dostarczana jest chmura punktów w barwach RGB renderowanych ze zdjęć.

www.giap.pl

 

DATACOMP Sp. z o.o.

Firma Datacomp sp. z o.o. działa na polskim rynku oprogramowania od 25 lat. Jest producentem i dystrybutorem oprogramowania inżynierskiego dla przemysłu maszynowego i budownictwa. Firma wprowadziła na polski rynek szereg systemów CAD/CAM/CAE/ERP-MES takich jak Alibre, ALGOR (obecnie wykupiony przez Autodesk), VisualMill, Plan de Campagne, Advance, DDS-CAD, M-Files (pełna lista dostępna na stronie www.datacomp.com.pl). Własne oprogramowanie dotyczy kosztorysowania z flagowym systemem kosztorysowym ZUZIA wraz z pakietem aplikacji wspomagających przedmiarowanie i prace pomocnicze. Do najbardziej zaawansowanych narzędzi należy ZUZIAbim – nowatorski system kosztorysowy z możliwością przedmiarowania modeli w formacie IFC, utworzonych w innych systemach. Opracowała także pierwszą polska przeglądarkę plików IFC – BIM Vision.

www.datacomp.com.pl

Datacomp

TMSys Sp. z o.o.

Firma TMSys od 2010 roku świadczy usługi w zakresie projektowania i modelowania 3D oraz wizualizacji komputerowej. Od 2013 roku jednym ze sztandarowych produktów firmy jest oprogramowanie EliteCAD 3D BIM. Program ten został stworzony przez szwajcarskich specjalistów z grupy Messerli. Od 18 lat trwają nieprzerwane prace nad poszerzaniem możliwości platformy. TMSys, jako jedyny oficjalny dystrybutor w Polsce, od kilku lat ściśle współpracuje ze szwajcarskimi twórcami, aby wdrożyć BIM na rynku polskim. Naszym celem jest stałe poprawianie wydajności platformy BIM, aby zawsze mogła ona spełniać wysokie wymagania naszych klientów.Technologia BIM (Building Information Modeling ) to obecnie najlepszy sposób aby projektować w pełni profesjonalnie, szybko i kompleksowo.

www.msys.pl/

logo_tmsys

Design Express Poland Sp. z o.o.

Design Express Poland Sp. z o. o. jest zlokalizowana w Warszawie jako filia belgijskiej firmy Design Express, wyłącznego dystrybutora i developera na Belgię, Holandię, Luksemburg i Polskę lokalizowanych wersji (holenderskiej, francuskiej i polskiej) software do projektowania architektonicznego, wnętrz, oświetlenia, ogrodów i krajobrazu o nazwie Vectorworks. Vectorworks jest jednym z produktów koncernu Nemetschek Group, dostępnych dla platform Mac i Windows, z ponad 500’000 użytkowników na całym świecie. Polskie moduły mają nazwy: Wzornictwo (zestaw podstawowy), Architektura i Wnętrza, Ogród i Krajobraz, Spotlight (jedyny nietłumaczony) oraz Studio, jako komplet wszystkich modułów. Dodatkowym, niesamodzielnym modułem dla renderowania jest Renderworks.

www.vectorworks.com.pl/

logoDEPL