AGARDO

Przenosimy dokumentację projektową na nowy poziom, ostatecznie zrywając z myśleniem dwuwymiarowym, przerzucaniem stert arkuszy rysunkowych i wyszukiwaniem informacji wśród nakładających się linii i metryczek. Budynki to formy przestrzenne. Tak należy je postrzegać już na etapie koncepcyjnym i tak je projektować, w przestrzenni, od samego początku operując elementami bryłowymi, takimi jak ściany, stropy, słupy, belki, fundamenty, nie zaś mozolnie składając projektowany obiekt z linii, figur geometrycznych, kreskowań itp. Myślimy trójwymiarowo, pracujemy w trójwymiarze i udostępniamy naszym klientom wynikowy model 3D. Model ten jest źródłem informacji o całym budynku, jak o poszczególnych, nawet najdrobniejszych jego elementach. Chociaż jest atrakcyjny wizualnie, w myśl filozofii BIM, którą stosujemy w praktyce, stanowić ma uniwersalną platformę, z której z powodzeniem skorzystać mogą chociażby projektanci branżowi, by dopasować przebieg instalacji do konstrukcji budynku. W każdej chwili z takiego modelu, który niezwykle łatwo poddaje się modyfikacjom i aktualizacjom, możemy wygenerować kompletną dokumentację rysunkową oraz niezbędne raporty i zestawienia. Innowacyjność naszego podejścia polega na intuicyjności, jaka cechuje zarówno naszą pracę, jak i jej rezultat – model BIM.

www.agardo.pl

 agardo logo

AMIGEO Migut Garstecki Sp. J.

AMIGEO Migut Garstecki Sp. J. z siedziba w Krakowie. Jesteśmy firmą geodezyjną w szerokim tego słowa znaczeniu.
Wykonujemy wszystkiego rodzaju pomiary i opracowanie geodezyjne. Opracowujemy wszelkiego rodzaju mapy 2D i 3D, podziały i scalenia, geodezyjną obsługę inwestycji, GIS oraz rzeczoznawstwa majątkowego.
W zakresie geoinformatyki i teledetekcji wykonujemy pomiary i opracowania z zakresu skaningu naziemnego i lotniczego a także opracowań ortofotomapy.
Bazujemy na grupie wykfalifikowanych specjalistów łączących doświadczenie i innowacyjne rozwiązania z zakresu, geodezji, geoinformatyki, teledetekcji, GIS oraz BIM dla istniejących obiektów budowlanych.
Dysponujemy bardzo dużym doświadczeniem przy opracowaniach z zakresu opracowań geodezyjnych dla branży energetycznej.

www.amigeo.pl

Logo_AMIGEO_kwadrat

ARGAS PROJEKT

Projektowe Usługi Komputerowe „ARGAS” założone przez inż. Roberta Argasińskiego świadczą usługi na rynku od 2005 roku. Zajmujemy się kompleksową obsługą architektoniczno-budowlaną, wraz z rozbudowaną infrastrukturą. Idziemy z duchem czasu i badamy rynek architektoniczno-budowlany pod względem najnowszych rozwiązań, które upraszczają procesy projektowe, budowlane i inwestycyjne.
Ufamy nowym technologiom. Skanowanie 3D upraszcza nam prace pomiarowe, jednocześnie wprowadza precyzję, o której nie można mówić przy pomiarach analogowych. Tyczy się to każdego typu architektury od nowoczesnej po zabytkową. Dzięki pomiarom 3D jesteśmy w stanie modelować jeszcze łatwiej i z większa precyzją. Każdy projekt rządzi się swoimi prawami. W naszym wypadku, nie jest to tylko zbiór linii i kształtów. Staramy się aktywnie wykorzystywać skaning laserowy, oraz technologię BIM, co oznacza, że dbamy o projekt od pierwszego szkicu koncepcyjnego, przez prace komputerowe, po nadzór budowlany.

www.karolargasinski.com

logo_m

Athenasoft Sp. z o.o.

Firma Athenasoft jest wiodącym na rynku polskim producentem oprogramowania dla budownictwa. Od 20 lat dostarczamy systemy informatyczne przeznaczone do kosztorysowania oraz wspomagające zarządzanie procesami inwestycyjnymi. Najbardziej rozpoznawalnymi produktami Athenasoft są programy do kosztorysowania NORMA (Norma EXPERT, Norma PRO, Norma STANDARD 2). Oferujemy narzędzia informatyczne do wspomagania projektowania Miara PRO, CAD Rysunek. Prowadzimy serwis www.intercenbud.pl, w ramach którego oferujemy dostęp do największej ogólnopolskiej bazy cen w budownictwie, zawierającej ponad 150 000 cen materiałów, stawek robocizny, pracy sprzętu i cen scalonych robót. Jesteśmy wydawcą ukazującego się w formie elektronicznej kwartalnika „Buduj z Głową”, trafiającego do ponad 8 000 czytelników, zawierającego m.in. omówienia zmian w prawie, artykuły dotyczące wiodących tematów w branży budowlanej, opinie ekspertów z dziedziny kosztorysowania.
Solidność Athenasoft i jakość jej produktów zostały potwierdzone licznymi nagrodami i wyróżnieniami, takimi jak: złote medale Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA w latach 2003, 2005 i 2009; nagrody w konkursach „Fair Play”, „Gazele Biznesu”, „Orły Budownictwa” oraz w innych imprezach branżowych. W 2006 r. Athenasoft dołączyła do grona Microsoft Certified Gold Partners.

www.ath.pl

Bentley Systems

Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury. Oprogramowanie inżynierskie i aplikacje BIM oparte na platformie MicroStation firmy Bentley oraz jej usługi cyfrowych bliźniaków oparte na rozwiązaniach w chmurze, zapewniają rozwój w zakresie realizacji projektów (ProjectWise) i wydajności majątku trwałego (AssetWise) infrastruktury transportowej oraz innych obiektów publicznych, usług komunalnych, instalacji przemysłowych i wydobywczych oraz obiektów handlowych i instytucjonalnych.

Firma Bentley Systems zatrudnia ponad 3500 pracowników, generuje roczne przychody w wysokości 700 milionów dolarów w 170 krajach, a od 2012 roku zainwestowała ponad 1 miliard dolarów w badania, rozwój i przejęcia. Od założenia w 1984 r. firma pozostaje w większości własnością pięciu braci Bentley. Udziały w firmie Bentley są dostępne na zaproszenie na giełdzie NASDAQ Private Market; partner strategiczny Siemens AG zgromadził mniejszościowy pakiet akcji bez prawa głosu.

www.bentley.pl

BIM Point Sp. z o.o.

Wykonujemy usługi inwentaryzacji obiektów budowlanych, tworząc inteligentne modele architektoniczne BIM na podstawie pomiarów wykonywanych na placu budowy. Wynik naszej pracy to model informacyjny budowli mogący być bezpośrednio wykorzystany do projektowania na dowolnej platformie BIM.

 • Pomiar i jednoczesne modelowanie modelu BIM
 • Kompletne i spójna dokumentacja budynku
 • Duża dokładność pomiaru
 • Łatwy pomiar skomplikowanych struktur
 • Modelowanie terenu, wyznaczenia pojedynczych elementów obiektu

www.bimpoint.pl

 bimpoint

BIM Process Sp. z o.o.

www.bim-process.business.site/

 

BIM Service

Firma BIM Service od 2014 roku prężnie rozwija się i wzbogaca swoją wiedzę i doświadczenie związane z technologią BIM. Specjalizujemy się w wykonywaniu dokumentacji wykonawczych konstrukcji żelbetowych i sprężonych opartych o technologię BIM. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy SOFiSTiK w zakresie dystrybucji oprogramowania klasy BIM. Zajmujemy się również promocją nowych technologii wśród studentów, aktywnie współpracujemy z Biurem Karier Politechniki Krakowskiej oraz kołami naukowymi organizując spotkania oraz warsztaty.
BIM Service świadczy również usługi związane z kompleksową obsługą firm deweloperskich, począwszy od wizualizacji przez plany mieszkań 3D, wirtualne spacery i analizy nasłonecznienia kończąc na filmach reklamowych z wykorzystaniem wysokiej jakości drona. Wszystkie te elementy łączymy w jedną całość tworząc katalogi i strony internetowe o inwestycji.

www.bimservice.pl

logo_BIMService

BIMobject Poland sp. z o.o.

BIMobject Poland sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach zajmuje się sprzedażą usług programistycznych dla branży AEC (Architecture-Engineering-Construction) oraz pracami badawczo-rozwojowymi w zakresie technologii BIM. BIMobject Poland oferuje unikalne rozwiązania zapewniające tworzenie, publikację, hosting oraz aktualizację cyfrowych replik rzeczywistych produktów – obiektów BIM.
BIMobject Poland to niezależna spółka zrzeszająca ekspertów dziedziny BIM, będąca przedstawicielem szwedzkiej spółki – BIMobject® Corporation. BIMobject® Corporation jest marką uznaną przez inwestorów nagrodą Global Red Herring 100, to spółka publiczna notowana na giełdzie NASDAQ OMX, zajmującą się największym i najszybciej rozwijającym się cyfrowym systemem zarządzania obiektami BIM w Europie, skupiająca firmy i partnerów z całego świata.
Portal BIMobject.com stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy producentami, a zarejestrowanymi użytkownikami. Ponad 140 000 profesjonalistów, w tym: architektów, konstruktorów, dekoratorów wnętrz i inwestorów posiada dostęp do bazy parametrycznych obiektów BIM reprezentujących rzeczywiste produkty naszych klientów.
Dzięki dostarczanym przez nas bezpłatnym rozszerzeniom do oprogramowania ArchiCAD, Revit czy SketchUp obiekty BIM dostępne na portalu www.bimobject.com można w prosty i intuicyjny sposób bezpośrednio umieścić w opracowywanym przez użytkownika projekcie.

www.bimobject.com

BIMobject_R_logotyp2_CMYK

Bimplan

Zaczynasz z BIM?
Od 10 lat Bimplan przyjmuje role niezależnego dostawcę usług BIM w sektorze AEC (architecture, engineering, construction).
W szerokim zakresie i dla wielu projektów, Bimplan pomaga zespołom projektowym, wykonawcom i właścicielom budynków, współpracować w sposób jeszcze bardziej wydajny, przy użyciu technologii BIM.
Bimplan jest też jednym z twórców Standardów Revit: http://www.revitstandards.org/
Bimplan świadczy następujące usługi:

 • Modelowanie Revit®
 • Wsparcie, szkolenia Revit®
 • Tworzenie fotorealistycznych wizualizacji
 • Koordynacja BIM
 • Zarządzanie BIM

Bimplan ma biura w Belgii i Polsce (Poznań).

www.bimplan.pl

BIMplan_vertikaal_baseline_pools_Q

BIMstudio

BIMstudio jest biurem konstrukcyjnym, wykonującym projekty budowlane, wykonawcze oraz warsztatowe w sektorze budownictwa kubaturowego, przemysłowego oraz mieszkaniowego. Specjalizujemy się w konstrukcjach stalowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu dokumentacji warsztatowej dla klientów z USA. Wszystkie dokumentacje opracowujemy przy użyciu technologii BIM. Uczestniczyliśmy w międzynarodowych projektach wielobranżowych z koordynacją BIM. W naszym biurze tworzymy również własne aplikacje i narzędzia wspomagające prace projektowe na potrzeby własne oraz klientów. Prowadzimy również stronę https://www.facebook.com/TeklaOpenAPI/ gdzie można zgłębić wiedzę na temat możliwości optymalizacji pracy w programie Tekla Structures przy użyciu Open API.

www.bimstudio.com.pl

 

BIM VENTOR

BIMventor to krakowska firma, która oferuje kompleksowe wsparcie w procesach BIM. Dbamy o to, aby zalety nowej technologii w końcu wychodziły poza mury biur projektowych. Działalność firmy to między innymi:
• Obsługa inwestorów – wdrażamy standardy i monitorujemy prace projektantów przez cały okres trwania inwestycji. Uczymy inwestora jak korzystać z wszystkich dobrodziejstw BIMu;
• Tworzenie modeli BIM – przeważnie dla generalnych wykonawców. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać kompletny, wielobranżowy model na podstawie płaskiej dokumentacji. Generujemy dokładne, cyfrowe przedmiary materiałów i pomagamy wykorzystać BIM na budowie;
• Wsparcie Revit/BIM dla biur projektowych – posiadamy bardzo duże praktyczne doświadczenie w zakresie obsługi Revita. Opracowaliśmy metody i szablony, które znacznie przyspieszają pracę i podnoszą jakość modelu. Nasze standardy pozwalają na bezkolizyjną współpracę wszystkich branż na jednym modelu centralnym (BIM level 3). Zachowujemy tym samym stuprocentową koordynację i unikamy powielania pracy;
• Projektowanie konstrukcji – wspólnie z krakowskim biurem GSBK dostarczamy wysokiej jakości projekty konstrukcji w pełnym BIM’ie. Potrafimy efektywnie współdzielić z architektami jeden model centralny. Dzięki pracy w środowisku BIM zapewniamy bardzo wysoki poziom optymalizacji konstrukcji;
Jesteśmy pasjonatami nowoczesnych technologii. Wciąż poszukujemy lepszych i bardziej efektywnych rozwiązań. Wprowadzamy proces inwestycyjny na nowy, wyższy poziom.

www.bimventor.pl

 

Biuro Projektowe Renata Jurkowska

www

BMGPROJEKT Sp. z o.o.

BMGPROJEKT Sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym opracowaniem dokumentacji projektowej w zakresie instalacji HVAC oraz instalacji sanitarnych. Projekty instalacji sanitarnych wykonujemy w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, a także dla obiektów.
• handlowych
• usługowych i biurowych
• użyteczności publicznej
• hotelowych
• przemysłowych
Wyżej wymienione projekty wykonujemy zarówno dla nowych inwestycji, jak i dla rozbudowy, nadbudowy, modernizacji, termomodernizacji oraz adaptacji istniejących obiektów.

www.bmgprojekt.eu

BZ-02 PRACOWNIA PROJEKTOWA

www.bz-02.com

 Sygnet_logotyp

DATACOMP Sp. z o.o.

Firma Datacomp sp. z o.o. działa na polskim rynku oprogramowania od 25 lat. Jest producentem i dystrybutorem oprogramowania inżynierskiego dla przemysłu maszynowego i budownictwa. Firma wprowadziła na polski rynek szereg systemów CAD/CAM/CAE/ERP-MES takich jak Alibre, ALGOR (obecnie wykupiony przez Autodesk), VisualMill, Plan de Campagne, Advance, DDS-CAD, M-Files (pełna lista dostępna na stronie www.datacomp.com.pl). Własne oprogramowanie dotyczy kosztorysowania z flagowym systemem kosztorysowym ZUZIA wraz z pakietem aplikacji wspomagających przedmiarowanie i prace pomocnicze. Do najbardziej zaawansowanych narzędzi należy ZUZIAbim – nowatorski system kosztorysowy z możliwością przedmiarowania modeli w formacie IFC, utworzonych w innych systemach. Opracowała także pierwszą polska przeglądarkę plików IFC – BIM Vision.

www.datacomp.com.pl

Datacomp

Design Express Poland Sp. z o.o.

Design Express Poland Sp. z o. o. jest zlokalizowana w Warszawie jako filia belgijskiej firmy Design Express, wyłącznego dystrybutora i developera na Belgię, Holandię, Luksemburg, Polskę i Francję lokalizowanych wersji (holenderskiej, francuskiej i polskiej) software do projektowania architektonicznego, wnętrz, oświetlenia, scenografii, ogrodów i krajobrazu o nazwie Vectorworks.
Vectorworks jest jednym z produktów koncernu Nemetschek Group AG, dostępnych dla platform Mac i Windows, z ponad 650’000 użytkowników na całym świecie. Polskie moduły mają nazwy: Fundamentals (zestaw podstawowy), Architect, Landmark, Spotlight (jedyny nietłumaczony na polski) oraz Designer, jako komplet wszystkich modułów. Wszystkie wersje mają zintegrowany moduł renderujący Renderworks (silnik CineRender firmy Maxon, twórcy Cinema 4D).
Inne zintegrowane moduły to: Energos (kalkulacje energetyczne), Marionette (wizualny scripting na bazie języka Python), modelowanie podpodziałowe (biblioteka Open SubDiv firmy Pixar), programowanie funkcjonalne (diagram relacyjny Muthera) oraz bezpośredni interfejs do portalu obiektów BIM – BIMobject.com.
Design Express Poland Sp. z o.o. prowadzi także cykle szkoleń branżowych oraz zapewnia wsparcie dla użytkowników Vectorworks w Polsce, zarówno profesjonalnych, jak i akademickich.

www.vectorworks.pl

logoDEPL

EJG BUŁAT Sp. z o.o. Sp.K

Jesteśmy firmą projektową zajmującą się sporządzaniem kompletnej dokumentacji technicznej w branży konstrukcje budowlane.
Wykonujemy opracowania projektowe we wszystkich stadiach: koncepcje, projekty budowlane i wykonawcze oraz optymalizacje konstrukcji. Podejmiemy się wykonania każdego zadania inżynierskiego, niezależnie od jego skomplikowania.
Mamy doświadczenie w realizacji wielu zadań projektowych w tym wykonywanych w kooperacji z zagranicznymi biurami projektowymi.
Dla firm wykonawczych czy Inwestorów, którzy zamierzają rozpocząć realizację inwestycji i dysponują już gotowym projektem wykonamy optymalizację konstrukcji stalowych i żelbetowych.
W projektowaniu wykorzystujemy innowacyjną technologię parametrycznego modelowania informacji o budynku BIM, w oparciu o oprogramowanie Revit, Advance Steel, Robot a także wiele innych w tym specjalnie opracowane w naszym biurze projektowym.

www.ejgbulat.pl

 EJGBULAT_Logo (1)

ELECTRIC-CONTROL

Firma Electric-Control to branżowe biuro projektowe działające od 2008r. Współpracujemy z kilkudziesięcioma biurami architektonicznymi z terenu całej Polski. W zakres naszej działalności wchodzi opracowywanie dokumentacji projektowych instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych, a także instalacji niskoprądowych (LAN, TEL, SAP, DSO, KD, SSWiN, CCTV, BMS).
Oferujemy również usługi z zakresu audytów energetycznych, kosztorysowania i nadzorów. Posiadamy certyfikaty autoryzacyjne z zakresu projektowania i integracji systemu BMS (Delta Controls) oraz KNX (BES Ingenium). Specjalizujemy się w technikach projektowych opartych o technologię BIM (Building Information Modeling).

www.electric-control.pl

electric

ENERGOPROJEKT-KRAKÓW SA

Stanowi w pełni niezależny, kompetentny i poszukujący innowacji zespół, będący partnerem Klienta w realizacji zadań z zakresu przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Biuro studiów i projektów elektroenergetycznych posiada wieloletnią tradycję i obszerne doświadczenie w branży budownictwa elektroenergetycznego.
Oferta biura obejmuje opracowanie koncepcji, studiów wykonalności, analiz i kompletnych dokumentacji projektowych jak i formalno prawnych niezbędnych dla potrzeb inwestycji w zakresie linii i stacji elektroenergetycznych wysokich i najwyższych napięć. Proponujemy także rozwiązania dotyczące zakresu telekomunikacji stacyjnej i analiz systemowych.
Dorobkiem Energoprojektu-Kraków SA są projekty większości linii 400kV i 220kV oraz stacji elektroenergetycznych 400/220/110 kV wybudowanych w Polsce.
Największym kapitałem naszej firmy jest ponad 100 osobowa grupa projektantów z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami, którzy zapewniają usługi najwyższej jakości podczas realizacji projektów w kraju jak i zagranicą.

www.energo.krakow.pl

 2016_05 logo pol z adresem (1)

GIAP Sp. z o.o.

Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP) to spółka geoinformatyczna zajmująca się produkcją oprogramowania GIS. Głównym produktem jest Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP) wspierająca realizację zadań administracji samorządowej. Oprócz tego GIAP prowadzi szkolenia w zakresie analiz przestrzennych, fotogrametrii i teledetekcji.
GIAP oferuje również mobilny skaning laserowy w technologii NavVis. Produktem finalnym skaningu jest aplikacja webowa IndoorViewer umożliwiająca m.in. wykonywanie pomiarów, nawigację wewnątrz budynków oraz wirtualny spacer. Dodatkowo dostarczana jest chmura punktów w barwach RGB renderowanych ze zdjęć.

www.giap.pl

 

hussARCHITEKCI

Pracownia architektoniczna oferująca szeroko rozumiane usługi projektowania architektonicznego. W szczególności projekty budowlane, wykonawcze, analizy programowe, inwestycyjne, koncepcje. Zapraszamy do dyskusji, wymiany wrażeń, rozwiązywania problemów dotyczących planowania i realizowania inwestycji. Nasza oferta dotyczy każdego etapu inwestycji, obiektów nowo projektowanych, a także przebudowy czy adaptacji obiektów istniejących.

www.huss.pl

 logotyp huss

Inframod Consultants Ltd

Inframod Consultants jest firmą działającą w sektorze budownictwa infrastrukturalnego, świadczącą usługi z zakresu inżynierii cywilnej przy użyciu technologii BIM.
W realizowanych przez nas projektach wykorzystujemy technologię 3D oraz wielowymiarowe projektowanie BIM jak 4D i 5D dedykowane inżynierii lądowej. W obrębie naszej działalności zajmujemy się również kompleksowym doradztwem w zakresie planowania i realizacji projektów z sektora drogownictwa, infrastruktury, sieci, energetyki wiatrowej oraz branży sportów motorowych z wykorzystaniem technologii Virtual Design and Construction (VDC), czyli wirtualnego procesu budowy.

www.inframod.com

Inframod Consultants Ltd_400_200

JPP Projekt – Biuro projektowe

JPP 3D Projekt z siedzibą w Gdyni to zespół wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów. Dzięki wykorzystaniu najnowszych skanerów FARO 3D, dronów, oprogramowania, a przede wszystkim wiedzy, świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Nasze doświadczenie zostało zgromadzone przez ponad 20 lat wykonywania projektów, kosztorysowania i nadzorów budowlanych. Nieustanne podążanie za innowacyjnością prowadzi nas do technologii 3D i standardów BIM. Oferujemy szeroki zakres usług związanych z opracowaniem chmury punktów, w tym: dokumentacje 2D (rzuty, przekroje, rysunki elewacji), modele 3D, modele BIM. Nasze usługi mają szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, architekturze czy ochronie zabytków (sektor AEC) i zapewniają precyzyjne wykonanie specjalistycznych projektów według wymagań naszych klientów.

www.jpp.pl/

M.A.D. ENGINEERS Sp. z o.o.

Celem działalności M.A.D. Engineers jest usprawnienie procesu inwestycyjnego w branży budowlanej poprzez wdrażanie metodologii BIM. Nasze usługi to:

 • Kompleksowe zarządzanie procesami BIM jako BIM Menedżer (po stronie projektowej lub po stronie Inwestora )
 • Tworzenie modeli BIM na bazie dokumentacji płaskiej
 • Projekty budowlane, wykonawcze, warsztatowe w zakresie konstrukcji
 • Wsparcie w zakresie wymiany informacji i procesach BIM w programach: Archicad, Tekla Structures, Revit, Allplan, Vectorworks, BIMestiMate, Unity 3D.
 • Koordynacja wielobranżowa na platformach Tekla BIMsight, Trimble Connect, BIMplus.
 • Szkolenia: BIM dla Menedżerów, BIM dla Inwestorów
 • Sprawdzanie modeli BIM przy użyciu oprogramowania Solibri Model Checker
 • Tworzenie rozwiązań informatycznych wspomagających procesy BIM
 • Opracowanie dokumentów BIM: Wymagania Informacyjne Zamawiającego (EIR – Employer’s Information Requirements), Plan Wykonania BIM (BEP – BIM Exectution Plan)

Zapraszamy do współpracy

www.mad-engineers.pl

MAD Engineers

Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o.

Miastoprojekt Wrocław specjalizuje się w projektowaniu, nadzorze i zarządzaniu inwestycjami budowlanymi. Firma funkcjonuje od ponad 60 lat i jest dziś jedną z najnowocześniejszych w Polsce w dziedzinie project management. BIM to kolejny przełom w rozwoju Miastoprojektu. Dzięki stosowaniu BIM, nasze usługi są jeszcze wyższej jakości i jeszcze bardziej efektywne. Nasi projektanci, project managerowie, inżynierowie, kontrolerzy kosztów to wysokiej klasy specjaliści o najwyższych standardach zawodowych i etycznych.

www.miastoprojektwroclaw.pl

 

mmbp projekty i realizacje

Firma mmbp projekty i realizacje powstała 2008r z myślą tworzenia architektury i urbanistyki oraz funkcjonalnych wnętrz. Założyłem, że punktem wyjścia do dobrego projektu jest zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta oraz przełożenie ich na ponadczasowy, przemyślany i dopracowany efekt. Przy użyciu technologii BIM tworzymy inwentaryzację obiektów budowlanych, generując parametryczny model 3D dla projektów urbanistyki, architektury i wnętrz. Z jednoosobowej firmy powstała grupa osób, która wspólnie łączy swoje doświadczenia. Tymi osobami są architekci, architekci wnętrz, artyści, inżynierowie i wykonawcy. Na każdym etapie projektu i realizacji patrzą ze swojej perspektywy co daje nam niepowtarzalne efekty i rozwiązania. Dzięki różnorodnym branżom skupionym w jednej grupie możemy przekazać to, czego naprawdę potrzebuje klient – budynek, dom, mieszkanie oraz ogród – dobrze zaprojektowane i precyzyjnie wykonane, z dbałością o najmniejszy szczegół. Osobiście jestem zaangażowany na każdym etapie – od aranżacji po finalny efekt „pod klucz”, dlatego z pełną odpowiedzialnością gwarantuje najlepszą jakość jej wykonania.

www.mmbp.pl

logotyp_mmbp

MTA – Projekt Sp. z o.o.

Firma MTA-projekt jest biurem projektującym konstrukcje budowlane i inżynierskie.
• Specjalizujemy się w opracowywaniu projektów w technologii żelbetowej wraz specjalistycznym fundamentowaniem.
• W projektowaniu wykorzystujemy innowacyjną technologię parametrycznego modelowania informacji o budynku BIM, w oparciu o oprogramowanie Allplan (również modelowanie zbrojenia w 3D), Revit, Advance Concrete, Robot a także wiele innych w tym specjalnie opracowane w naszym biurze projektowym.
• Rocznie wykonujemy dokumentację projektową dla budynków o sumarycznym pum-ie około 80.000m2.
• Posiadamy wykwalifikowaną kadrę operującą nowoczesnymi narzędziami projektowymi.
• Wykonujemy wszystkie stadia procesu projektowego oraz na życzenie klienta optymalizację konstrukcji.
• Wykonujemy dokumentacje dla największych deweloperów na rynku warszawskim.

www.mta-projekt.pl

Multimedia Communication Sp. z o.o.

Multimedia Communication Sp. z o.o. od 2001 roku tworzy oprogramowanie komputerowe przeznaczone dla wspierania komunikacji pomiędzy producentami materiałów budowlanych a projektantami, wykonawcami i klientami indywidualnymi. Nasze oprogramowanie pomaga w dokonywaniu prawidłowego wyboru rozwiązań budowlanych z uwagi na takie aspekty, jak jakość energetyczna budynku, wpływ budynku na środowisko naturalne, zagadnienia cieplno-wilgotnościowe, aspekty wizualne itd. Tematyka BIM jest dla nas szczególnie istotna ze względu na potrzebę prawidłowego przepływu informacji od producentów do projektantów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie wspierające proces BIM. W ramach naszej aktywności w BIMklastrze chcemy zajmować się właśnie tematyką prawidłowej wymiany informacji w ramach procesu BIM.

www.hybrid.pl/

logo

MULTIPROJEKTSTUDIO

Multiprojekt Studio to pracowania projektowa, która za cel pierwszorzędny stawia sobie realizowanie wartości charakteryzujących właściwie rozumianą służbę i funkcjonowanie w oparciu o wartości takie jak: wiedza, rzetelność, uczciwość, prawdomówność, wytrwałość i lojalność co stanowi podstawę do budowania porozumienia i relacji na linii klient – architekt.

Oferowane przez nasze Biuro symulacje i analizy jakości energetycznej budynku należą do coraz bardziej poszukiwanych przez Inwestorów usług. Ułatwiają one podejmowanie decyzji w zakresie zachowanie optymalnego balansu pomiędzy kosztami inwestycji i późniejszymi kosztami eksploatacji.

www.multiprojektstudio.pl

 

PM Projekt s.c.

PM Projekt to zespół, nie jednostki o różnorodnych zainteresowaniach dla których projektowanie stało się pasją. Projektujemy, nadzorujemy działamy rozwijamy się i gonimy za nowymi wyzwaniami, podążamy z duchem czasu, uczymy się od siebie i od innych. Zawsze jesteśmy wierni zasadom uczciwości i rzetelności w stosunku do siebie i partnerów biznesowych.
Tworzymy projekty w oparciu o najnowsze rozwiązania funkcjonalne zgodne z wymaganiami prawa budowlanego. Długoletnie doświadczenie w tworzeniu opracowań projektowych zaowocowały zbudowaniem zespołu, zdolnego podjąć się najtrudniejszych i najbardziej wymagających wyzwań. Stawiamy nacisk na wysoki standard systemów, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów eksploatacyjnych. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam tworzyć opracowania na bazie zoptymalizowanych, sprawdzonych i przede wszystkim skutecznych technologii. Dla nas, zwyczajnie, nie ma rzeczy niemożliwych!

www.pmprojekt.com.pl

ProGea 4D sp. z o.o.

ProGea 4D sp. z o.o. działa na rynku formalnie od kwietnia 2016r. lecz w kwestiach merytorycznych oraz posiadanego doświadczenia jest w prostej linii kontynuacją działalności ProGea Consulting. Od roku 1991 firma systematycznie rozwija się w dziedzinie geoinformacji, zatrudniając obecnie ok. 30 specjalistów z różnych branż: geodetów, fotogrametrów, geografów, leśników oraz biologów. Wszechstronnie wykształcona kadra pozawala na sprostanie nawet najtrudniejszym zadaniom stawianym przez wymagających klientów zarówno krajowych jak i zagranicznych (z Niemiec, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Austrii, Włoch czy Argentyny).
Specjalizujemy się w:
– pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych ze skanowania laserowego: lotniczego – ALS (w tym drony), mobilnego – MLS i naziemnego – TLS,
– rysunkach 2D i 3D na podstawie chmur punktów,
– modelowaniu budynków, infrastruktury liniowej (drogi, tunele, koleje), miast 3D,
– tworzeniu ortofotomap (helikoptery, drony) oraz ortofotoplanów (np. elewacji),
– klasyfikacji obiektowej (OBIA) na podstawie zdjęć satelitarnych,
– integracji danych – chmury punktów (ALS, MLS i TLS), dane wektorowe i obrazowe.
Wiedza i doświadczenie ekspertów pracujących w ProGea 4D pozwala również na udział w wielu projektach naukowo – badawczych, m.in. MONIT-AIR dla UM Kraków, SaLMaR dla NCBiR czy AgroEye dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.
ProGea 4D jest również dystrybutorem danych teledetekcyjnych, a także oprogramowania do przetwarzania danych LiDAR (chmury punktów) oraz geoinformacyjnego m.in. system do zarządzania i monitorowania urządzonych terenów zieleni R3TREES.

www.progea4d.pl

 pg4d (1)

PRO-STA PRACOWNIA INŻYNIERSKA

Firma powstała w 2009 r. Realizujemy projekty branży konstrukcyjnej. Od 2015 r. pracujemy z użyciem oprogramowania BIM (Allplan Engineering). Specjalizujemy się w dokumentacjach warsztatowych konstrukcji żelbetowych. Od czasu wdrożenia programu co roku opracowujemy projekty konstrukcji dla obiektów o łącznej powierzchni ok 40 000 m2.

www.pro-sta.pl

Recosolar

Firma Recosolar zajmuje się kompleksowo projektowaniem i realizacją systemów fotowoltaicznych. W zakres projektowania wchodzą :

 • Analizy solarne, zwrot z inwestycji ROI
 • Audyty i doradztwo energetyczne,
 • Wykonywanie certyfikatów energetycznych,
 • Ekspertyzy w oparciu o badania termowizyjne,
 • Skanowanie budynków 3D,
 • Projekty elektryczne budynków,
 • Automatyka budynkowa

Realizujemy przede wszystkim projekty dla fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem BIPV. Polega to na zastąpieniu tradycyjnych materiałów tj. szkła, okładzin elewacyjnych przez szyby fotowoltaiczne.

www.recosolar.pl

Recosolar logo

REMMAX ENGINEERING Spółka z o.o.

– Parametryczne modelowanie 3D konstrukcji budowlanych, instalacji budynków.
– Wdrażanie technologii BIM do procesu projektowego.
– Wykonywanie projektów zgodnie z technologią «BIM», poprzez tworzenie informacyjnego parametrycznego wielobranżowego modelu 3D całego budynku.
– Jednoczesna współpraca w jednym pliku grupy specjalistów z wykorzystaniem narzędzia do zdalnej pracy „Revit Server” w oparciu o oprogramowanie Autodesk Revit Architecture, Revit Structures, Revit Mep.
– Zintegrowanie istniejących 2D projektów branży architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej z wielobranżowym parametrycznym modelem 3D całego budynku. zgodnie z technologią «BIM». Wszystkie branże są w jednym pliku.
– Tworzenie zgodnie z technologią BIM wielobranżowego, parametrycznego modelu 3D w oparciu o istniejące decyzji projektowe, w postaci 2D projekty, schematy, szkice architektoniczne, konstrukcyjne i opracowania inżynierskie;
– Modelowanie konstrukcji budowlanych, systemów instalacji wewnętrznych w formacie 3D z zapewnieniem skoordynowania wszystkich rozwiązań branżowych, wzajemne uzgodnienie, rygorystyczne rozmieszczenie wszystkich instalacji w trójwymiarem przestrzeni obiektu, oraz zabezpieczone przed wzajemnym przenikaniem i nakładaniem się, przez wykonywanie zbiorczego planu wszystkich instalacji wewnętrznych w modelu 3D.
– Bazując na modelach w formacie 3D wykonywanie rysunków wykonawczych konstrukcji budowlanych (konstrukcje żelbetowe, konstrukcje metalowe);
– Bazując na modelach w formacie 3D wykonywanie rysunków wykonawczych, rysunków technicznych wszystkich inżynieryjnych systemów budynków;
– Wykonanie projektów od zera zgodnie z technologią „BIM”, poprzez informacyjną, parametryczną metodę modelowania w formacie 3D. Obliczanie oraz projektowanie konstrukcji budowlanych, opracowywanie dokumentacji konstruktorskiej (konstrukcje żelbetowe, konstrukcje metalowe).

www.remmax.com.ua

remmax

RYSY Architekci

www.rysyarchitekci.pl/

SITECH Poland

SITECH Poland jest oficjalnym dystrybutorem marki Trimble w zakresie technologii budowlanych.
Trimble zapewnia narzędzia i wsparcie niezbędne do integracji danych planowania, projektowania, pozycjonowania, sterowania maszynami i zarządzania aktywami na każdym etapie budowy, co przekłada się na większą wydajność i wyższe zyski.
W swojej ofercie posiada:
• systemy sterowania maszynami
• systemy pozycjonowania
• systemy do kształtowania nawierzchni asfaltowych
• kompleksowe rozwiązania do zarządzania terenem budowy
• systemy monitorowania

www.sitech-poland.pl

 

SMW Legal Stolarski, Majewski i Współpracownicy Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

SMW Legal Stolarski, Majewski i Współpracownicy Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska świadczy usługi doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorców i jednostek publicznych we wszystkich kluczowych dziedzinach związanych z prowadzeniem biznesu.

Zgrany i systematycznie powiększający się zespół prawników specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów z branży budowlanej. W szczególności w zakresie prawa i postępowania cywilnego, prawa zamówień publicznych, doradztwa kontraktowego, prawa własności intelektualnej, dochodzenia oraz windykacji należności.

Posiadamy praktyczne doświadczenie w doradztwie prawnym przy projektach realizowanych z wykorzystaniem metodyki BIM (inwestycje kubaturowe oraz liniowe). Wśród naszych Klientów są zarówno zamawiający przygotowujący lub realizujący tego typu inwestycje, jak i wykonawcy ją stosujący.

Doradzamy zamawiającym w procesie przygotowania inwestycji budowlanych. W szczególności w zakresie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz konstruowania i negocjowania umów.

Wykonawcom zapewniamy kompleksowe wsparcie w trakcie ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego, konstruowaniu umów oraz na etapie realizacji i rozliczenia inwestycji, w tym w relacjach z podwykonawcami.

Podwykonawców wspieramy w stosunkach kontraktowych, w rozwiązywaniu sporów powstałych w trakcie realizacji umów i zabezpieczeniu ich interesów.

Zamawiających, wykonawców i podwykonawców – w trakcie negocjacji lub przed sądem – reprezentujemy w sporach powstałych na gruncie inwestycji budowlanych.

Prawnicy SMW Legal czynnie angażują się w rozwój społeczności BIM w Polsce, w tym prowadzą zajęcia i szkolenia z prawnych aspektów realizacji inwestycji budowlanych z wykorzystaniem metodyki BIM oraz publikują na ten temat w prasie branżowej. Partnerzy kancelarii aktywnie działają na rzecz utworzenia polskiego oddziału buildingSMART. Prowadzą lub prowadzili zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuki Wojennej.

www.smw.legal

 

SSC Architekci

Biuro SSC ARCHITEKCI sp. z o.o. [dawniej Szumielewicz, Sobczyk, Ciechan Architekci sp.p.] świadczy usługi projektowe od 2003 roku. Skupia projektantów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Biuro ma na koncie szereg zrealizowanych obiektów oraz wiele nagród w konkursach architektonicznych. Naszymi partnerami są organizacje zajmujące się zielonym budownictwem, takie jak: Polish Green Building Council, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, Małopolska Agencja Energii i Środowiska, Sp. z o.o. Współpracujemy z doświadczonymi inżynierami i konsultantami wszystkich specjalności związanych z procesem inwestycyjnym.

www.sscarchitekci.pl

sscarchitekci

TB Poland

Firma TB Poland wykonuje wielobranżowe projekty instalacji technicznych dla budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Wykonujemy projekty instalacyjne od koncepcji – po rysunki wykonawcze i warsztatowe. Specjalizujemy się w wykonywaniu projektów na rynek norweski.
Dysponujemy 12 – osobowym zespołem doświadczonych projektantów. Wysokie wymagania rynku skandynawskiego narzucają ramy, w których poruszamy się w codziennej pracy inżynierskiej.
Do głównych wymagań należy realizacja projektów w BIM – w pełnej koordynacji międzybranżowej za pomocą modeli 3D (na bazie oprogramowania Autodesk Revit&AutoCAD, MagiCAD oraz formatu IFC).
Posiadana przez nas wiedza i zdobyte doświadczenie pozwalają nam na realizować różnego typu zlecenia.
Projektujemy:
– Instalacje HVAC
– Instalacje Sanitarne
– Instalacje Elektryczne
– Instalacje ochrony ppoż
Wykonujemy analizy:
– energetyczne na podstawie modelu budynku
– akustyczne – instalacji i pomieszczeń
– wykonujemy usługi sprawdzania projektów instalacyjnych pod kątem kompletności, zgodności z założeniami technicznymi oraz wymaganiami formalnymi
Podejmujemy współpracę z biurami architektonicznymi lub firmami wykonawczymi. Wykonujemy także projekty na bezpośrednie zlecenie inwestorów.

www.tbpoland.pl

 

TDEC

„Instalacje HVAC to nasza pasja, którą żyjemy od samego początku istnienia TDEC.”
Dzięki projektowaniu różnorodnych obiektów na całym świecie stale powiększamy paletę swoich możliwości. Budynki o specjalnych przeznaczeniach jak hale produkcyjne, biurowce, hotele, szpitale, laboratoria czy centra teleinformatyczne nie mają dla nas tajemnic. Obliczenia przy użyciu międzynarodowych norm i standardów to nasza codzienność.
Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, którzy swoje kompetencje opierają na solidnych fundamentach zbudowanych na najlepszych uczelniach technicznych w Polsce. Dynamiczne zespoły zarządzane przez ludzi, którzy zdobyli doświadczenie na projektach o najwyższym stopniu skomplikowania są gotowe, by z najwyższą efektywnością opracować każdy problem.

www.tdecgroup.pl

 

TMSys Sp. z o.o.

Firma TMSys od 2010 roku świadczy usługi w zakresie projektowania i modelowania 3D oraz wizualizacji komputerowej. Od 2013 roku jednym ze sztandarowych produktów firmy jest oprogramowanie EliteCAD 3D BIM. Program ten został stworzony przez szwajcarskich specjalistów z grupy Messerli. Od 18 lat trwają nieprzerwane prace nad poszerzaniem możliwości platformy. TMSys, jako jedyny oficjalny dystrybutor w Polsce, od kilku lat ściśle współpracuje ze szwajcarskimi twórcami, aby wdrożyć BIM na rynku polskim. Naszym celem jest stałe poprawianie wydajności platformy BIM, aby zawsze mogła ona spełniać wysokie wymagania naszych klientów.Technologia BIM (Building Information Modeling ) to obecnie najlepszy sposób aby projektować w pełni profesjonalnie, szybko i kompleksowo.

www.tmsys.pl

logo_tmsys

URBAN PROJECT Sp. z o.o.

Specjalizujemy sie w technologii zmieniajacego sie swiata – w BIM. Jako przedsiebiorstwo, jestesmy pewni, ze nowoczesne projektowanie to prawdziwa rewolucja. Metodologia BIM oraz algorytmy generatywne pozwalaja nam na optymalizacje procesu inwestycyjnego, tworzenie architektury wrazliwej na srodowisko o niesamowitym stopniu zlozonosci formy i struktury, gdzie zespól specjalistów czuwa nad efektywnym przetwarzaniem multidyscyplinarnych danych o budynku.
Nasze atelier specjalizuje sie w tworzeniu projektów architektonicznym, energooszczednych budynków mieszkalnych, uslugowych i przemyslowych, kompleksowej obsludze administracyjnej inwestycji budowlanych oraz organizacja konferencji i szkolen branzowych.
Kazdego dnia odkrywamy piekne, twórcze i racjonalne rozwiazania, stale dazac do perfekcji bez wzgledu na wielkosc i zlozonosc inwestycji. Oferujemy pomoc i doradztwo na wszelkich etapach procesu inwestycyjnego. Zapewniamy pelna koordynacje projektów, dzieki czemu nasze dzialania sa sprawne i skuteczne.

www.urbanproject.pl

urbanproject architecture logotyp (1)

WSC

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. jest przedstawicielem firmy GRAPHISOFT i wyłącznym dystrybutorem programu ARCHICAD w Polsce. GRAPHISOFT jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do Modelowania Informacji o Budynku (BIM). ARCHICAD jest wszechstronnym programem przeznaczonym dla architektów i inżynierów związanych z budownictwem. Podstawą jego koncepcji jest zintegrowane informacji o projektowanym budynku w zbiór danych będący wirtualnym modelem BIM.
Firma WSC jest jednym z liderów we wdrażaniu idei modelowania informacji o budynku na polskim rynku.

www.wsc.pl

 

Xella

Grupa Xella rozwija, produkuje oraz sprzedaje materiały budowlane i izolacyjne. Dzięki markom Ytong i Silka, Xella jest jednym z największych na świecie producentów autoklawizowanych betonów napowietrznych i krzemianów wapnia. Marka Multipor oznacza niepalne płyty izolacyjne mineralne, a Ursa jest jednym z wiodących europejskich producentów materiałów izolacyjnych.
Grupa Xella łączy wiedzę i know-how Ytonga, Silki, Multipora i Ursy oraz stale rozwija te marki. Xella jest jedną z niewielu europejskich firm zajmujących się materiałami budowlanymi, które prowadzą własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, które koncentruje się na trzech głównych obszarach: badaniach produktu i procesu, badaniach stosowanych oraz fizyce budowlanej.
Produkty Xella są trwałe zarówno w procesie produkcji, jak i użytkowania. One również przechodzą proces ciągłego rozwoju, dlatego nasze produkty stanowią ważny wkład w budowę energooszczędnych budynków o wysokiej jakości, a tym samym również w ochronę środowiska i ochronę zasobów. Nasze produkty otrzymały liczne nagrody i certyfikaty za ich przyjazne dla środowiska cechy.
Xella znajduje się tam, gdzie pożądane są doskonałe rozwiązania od planistów, architektów i firm budowlanych. Z 91 fabrykami w 20 krajach i organizacjami sprzedażowymi w ponad 30 krajach, a także z liczbą 6 100 pracowników, Xella pływa pod międzynarodową banderą.

www.ytong-silka.pl