Katarzyna Orlińska-Dejer
Prezes Zarządu
Absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, w tym w administracji projektami w zakresie konstrukcji stalowych dla zadań realizowanych m. in. w USA, Kanadzie czy Nowej Zelandii oraz koordynacji i wyceny znaczących inwestycji kubaturowych na terenie całej Polski. Od przeszło sześciu lat związana z branżą ICT, rozwojem i promocją systemów i narzędzi dedykowanych dla branży budowlanej i nie tylko. Była w grupie ekspertów zewnętrznych zaangażowanych w prace nad przygotowaniem m.in. „Mapy drogowej dla wdrożenia metodyki BIM w zamówieniach publicznych” i „Szablonów dokumentów BIM” w ramach projektu „Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii i wspieranego przez Komisję Europejską (DG Reform). Koordynowała działania prowadzone przez klaster w ramach Digital Innovation Hub (DIH) hub4industry. Członek Grupy roboczej ds. BIM działającej przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Autorka wielu publikacji na temat metodyki BIM, CDE i IPD. Aktywnie wspiera i propaguje kwestie roli transformacji cyfrowej i związanych z nią technologii w wymiarze biznesowym i społecznym.
Prywatnie: mama 12 letniego Kuby i 8 letniej Matyldy, miłośniczka fotografii i diety wege oraz dobrych książek o planowaniu i zarządzaniu czym się tylko da. W wolnych chwilach niestrudzona ogrodniczka. W myśl zasady „Im nas więcej tym weselej” przedkładająca spotkania w realu nad wymianę maili w sieci.
Robert Szczepaniak
Wiceprezes Zarządu
Absolwent Politechniki Warszawskiej i Technische Universitaet Wien (wydział Architektury). Pełne uprawnienia architektoniczne w Austrii (1995: Wiedeń, Dolna Austria i Burgenland) oraz w Polsce (2010: Izba Mazowiecka). Własna działalność architektoniczna. Entuzjasta nowych technologii, ale z okiem na tradycję i wartości w życiu. Wchodził w skład grupy ekspertów zewnętrznych zaangażowanych w prace nad projektem „Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju (obecnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii) i wspieranego przez Komisję Europejską (DG Reform). Członek założyciel Stowarzyszenia ‘BIM dla polskiego budownictwa’, autor kilkudziesięciu artykułów nt. BIM i IPD w prasie fachowej oraz ekspertyz wdrażania inwestycji publicznych w metodyce BIM. Certyfikowany Green Belt Lean Practitioner.
Aktywny miłośnik sportu (tenis, narty, jogging) oraz tańca w ogóle i baletu nowoczesnego w szczególności.
Inne zainteresowania: muzyka (wszystko za wyjątkiem mainstreamu, ale najchętniej pogranicza stylów), książki (papier, czytnik lub audiobooks) oraz szamanizm.
Lubi: lekkie sałatki oraz ciężkie wina, okazjonalnie Islay Malts (Laphroaig i Lagavulin). Nie lubi podróży (chyba, że w głąb siebie).
Konrad Majewski
Wiceprezes Zarządu
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa zamówień publicznych. Doradza przedsiębiorcom i zamawiającym na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Pełni rolę pełnomocnika w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje przedsiębiorców z branży budowlanej w trakcie przygotowania i negocjowania umów o roboty budowlane oraz sporów na gruncie tego typu umów. Od wielu lat doradza w prawnych aspektach BIM (building information modeling).
Maciej Dejer
Wiceprezes Zarządu
Absolwent Politechniki Częstochowskiej, inżynier budownictwa ze smykałką do technologii IT. Od ponad 15 lat wykorzystuje w pracy metodykę BIM, realizując zlecenia na rynki USA i Kanady, a od 2011 roku w Polsce. Wchodził w skład grupy ekspertów zewnętrznych zaangażowanych w prace nad projektem „Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju (obecnie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii) i wspieranego przez Komisję Europejską (DG Reform).
Orędownik stosowania idei Open BIM w każdej możliwej sytuacji, angażuje się także w propagowanie metodyki BIM.
Prywatnie miłośnik seriali oraz filmów sensacyjnych i superbohaterskich, utalentowany kucharz potrafiący zawsze wyczarować coś z niczego. Stres wynikający z tempa pracy rozładowuje tańcząc hip-hop.
Wojciech Sumlet
Wiceprezes Zarządu
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 2011 roku członek MPOIA. Od 2018 roku Doktor Nauk Technicznych i Adiunkt na Wydziale Architektury PK. Od 2018 właściciel biura projektowego HSA z siedzibą w Krakowie.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu architektonicznym we wszystkich skalach. Od 2011 roku praktyk i entuzjasta BIM. Związany z BIM Klastrem od początku jego powstania. Autor szeregu publikacji naukowych dotyczących skali w architekturze, technologii BIM i rozszerzonej rzeczywistości.
W pracy naukowej łączy zagadnienia z zakresów teorii urbanistyki, teorii budowy formy architektonicznej, filozofii, psychologii architektury i zaawansowanych technik komputerowych. W pracy projektowej stara się wcielać teorię w życie.